2ο ΟΡΝΤΙΝΟ Μώμου του Πατρέα (τα 10 που προκρίθηκαν απόψε στις 19:00)

Σήμερα ώρα 19:00 βλέπουμε τα 10 βίντεο/δρώμενα που προκρίθηκαν από την επιτροπή επιλογής

 

  • Ο ΤΟΠΟΣ

Μώμος ο Πατρεύς 2021

(ιστοσελίδα του Πατρινού Καρναβαλιού Μώμος 2021)

 

  • ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ (που θα πατήσετε)

 

 

  • Ο ΧΡΟΝΟΣ

Κυριακή 28 Φλεβάρη 2021 (Ωρα 19:00)

Βίντεο με τα 10 θεατρικά δρώμενα που προέκρινε η Επιτροπή Επιλογής (5 ισότιμοι ψήφοι, όπως σας έχουμε ήδη περιγράψει) Στο βίντεο αυτό, ανάμεσα στα 10 βίντεο των ομάδων θα υπάρχουν ιντερμέδια του Ε.Σ.Π «Ρεφενέ» όπως συμβαίνει σε κάθε Μώμο. Κι έτσι θα έχουμε τη σπονδυλωτή Σατιρική Παράσταση του Μώμου του 13ου

 

 

  • Η ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ

 

ΑΠΟΨΕ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ 10 ΔΡΩΜΕΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΜΕ/ ΣΕ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΙΟ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ

 

Ήδη η Επιτροπή Επιλογής (με τις 5 ψήφους) έχει διαμορφώσει τη σειρά στα 10 δρώμενα που επελέγησαν. Ποιο είναι δηλαδή 1ο, 2ο, 3ο κ.λπ ΑΛΛΑ (φυσικά) ΔΕΝ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΘΕΙ ΑΥΤΗ Η ΣΕΙΡΑ στην παρουσίαση τους στο ενιαίο βίντεο. Ωρα 19:00 της Κυριακής λοιπόν θα μπορεί οποιοσδήποτε και για 2-2:30 ώρες (περίπου) να δει αυτήν την ενιαία παράσταση και να κρίνει ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ, ποιο δρώμενο είναι 1ο, 2ο, 3ο… και… τελευταίο ανάμεσα στα 10. Κάθε ομάδα λοιπόν από τις 31 που συμμετέχουν στο διαγωνισμό + την ομάδα

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ “ΤΕΧΝΗ” (1980)/ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΚΙΛΚΙΣ (τιμής ένεκεν) έχει το δικαίωμα να ψηφίσει την δικιά της διαβάθμιση για τις 10 ομάδες που προκρίθηκαν στη σπονδυλωτή παράσταση.

Από τις 22:00 λοιπόν το βράδυ της Κυριακής μέχρι τις 23:00, ΕΝΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ (που θα οριστεί από την ομάδα του μέχρι την Κυριακή το μεσημέρι στις 12  Όνομα/Κινητό τηλέφωνο  θα επικοινωνήσει με τον Γιάννη Γεωργακάκη (Τηλ 2610-221429 & 6980897785) να παραδώσει τηλεφωνικά τα αποτελέσματα προτίμησης της ομάδας. Μπορούν επίσης τα αποτελέσματα να σταλούν ηλεκτρονικά στα email: [email protected] & [email protected] αφού όμως προηγηθεί τηλεφωνική επικοινωνία με τον εκάστοτε υπεύθυνο κάθε ομάδας.

  • Ομάδα που έχει προκριθεί στη τελική δεκάδα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ
  • Ομάδα που δεν επιθυμεί να ψηφίσει, ΔΕΝ ΘΑ ΨΗΦΙΣΕΙ
  • Από τις προτιμήσεις όσων ομάδων ψηφίσουν θα προκύψει

η «6η ψήφος» που θα προστεθεί στις 5 της Επιτροπής Επιλογής και θα βγει η καλύτερη τριάδα του Μώμου 2021 (1ο Βραβείο,  2ο Βραβείο, 3ο βραβείο)

  • Όλες οι βαθμολογίες (των 5 κριτών χωριστά και των ομάδων χωριστά θα σταλούν σε email σε όλες τις ομάδες, το ίδιο βράδυ… ή θα αναρτηθούν στην ίδια ιστοσελίδα (το πιθανότερο)
  • Κάθε ομάδα που ψηφίζει βάζει το βαθμό 10 στη πρώτη της προτίμηση, το βαθμό 9 στην δεύτερη, τον βαθμό 8 στην τρίτη κ.ο.κ μέχρι να βαθμολογήσει και τις 10 ομάδες (εκτός κι αν είναι η ίδια στη δεκάδα, οπότε θα παραδώσει

βαθμολογία για 9 ομάδες)

  • Ακολουθεί τρόπος βαθμολογίας

(παράδειγμα). Έστω ότι στο βίντεο της Κυριακής συμμετέχουν οι 10 πρώτες ομάδες του πίνακα που βλέπετε στην επόμενη σελίδα και ΕΣΑΣ κατά σειρά σας άρεσαν: 1. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ, 2.ΑΝΔΡΟΣ 3. ΑΚΡΑΤΑ 4.ΑΜΑΛΙΑΔΑ

  1. ΔΙΣΤΟΜΟ 6.ΔΡΑΜΑ 7. ΒΟΛΟΣ 8.ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ 9.ΑΙΤΩΛΙΚΟ

10.ΕΔΕΣΣΑ έτσι ακριβώς θα μας τις στείλετε σε email…

και η ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ, θα πάρει το βαθμό 10 η ΑΝΔΡΟΣ το 9 η ΑΚΡΑΤΑ το 8 η ΑΜΑΛΙΑΔΑ το 7 το ΔΙΣΤΟΜΟ το 6 η ΔΡΑΜΑ το 5, ο ΒΟΛΟΣ το 4 οι ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ το 3, το ΑΙΤΩΛΙΚΟ το 2 & η ΕΔΕΣΣΑ θα πάρει το βαθμό 1 (ως τελευταία στην επιλογή σας) Αν μπορείτε να ψηφίσετε 9 ομάδες μόνο (γιατί η 10η είστε εσείς) τότε θα βάλετε τους βαθμούς από 10 (το μεγαλύτερο) μέχρι 2 (το μικρότερο), ψηφίζοντας 9 ομάδες.

 

Στη θέση 28 είναι η ομάδα «Χωρίς Τσίνορα» από τη ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ

Κι όχι από τα Σπάτα που εκ παραδρομής αναφέρθηκε στο προηγούμενο όρντινο (ζητούμε συγνώμη).

 

ΟΜΑΔΕΣ/  ΒΘΜΟΙ 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
1. ΑΙΤΩΛΙΚΟ                    
2.ΑΚΡΑΤΑ                    
3.ΑΜΑΛΙΑΔΑ                    
4.ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ                    
5.ΑΝΔΡΟΣ                    
6.ΒΟΛΟΣ                    
7.ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ                    
8.ΔΙΣΤΟΜΟ                    
9.ΔΡΑΜΑ                    
10.ΕΔΕΣΣΑ                    
11.ΕΥΟΣΜΟΣ                    
12.ΖΑΚΥΝΘΟΣ                    
13.ΖΕΦΥΡΙ                    
14.ΗΡΑΚΛΕΙΟ. EΣΗΕΠΗΝ                    
15.ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ                    
16.ΙΕΡΙΣΣΟΣ                    
17.ΊΛΙΟΝ                    
18.ΚΑΛΥΜΝΟΣ                    
19.ΚΕΡΑΤΕΑ                    
20.ΚΙΣΣΑΜΟΣ                    
21.ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜ.

                   
22.ΠΑΤΡΑ                    
23.ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ                    
24.ΠΥΡΓΟΣ                    
25.ΡΟΔΟΣ                    
26.ΣΆΜΟΣ                    
27.ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟ                    
28. NEA ΜΑΚΡΗ                    
29.ΣΥΡΟΣ                    
30.ΤΡΙΠΟΛΗ                    
31.ΦΙΛΙΑΤΡΆ                    
32.ΚΙΛΚΙΣ                    

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ

ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΡΤΗΘΟΥΝ ΑΠΟΨΕ

ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ

Θα σταλούν επίσης στα mail όλων των ομάδων

ΩΡΑ 23;30-24:00 ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ

 

Τέλος τα βραβεία (πλακέτες, μετάλλια, διπλώματα) σε συνεννόηση με τις βραβευμένες ομάδες θα αποσταλούν ταχυδρομικά εντός μηνός.

       Επειδή το εγχείρημα γίνεται για πρώτη φορά και μπορεί να υπάρχουν λάθη ή παραλείψεις, παρακαλούμε ειλικρινά να μας βοηθήσετε με τις παρατηρήσεις και τις ερωτήσεις σας. Τα τηλέφωνα και τα email που σας έχουν δοθεί είναι στη διάθεση σας όποτε το ζητήσετε για να κάνουμε (όλοι μαζί) αυτή τη συνάντηση να μοιάζει όσο το δυνατόν πιο ζεστή και αληθινή.

Με τιμή

Ε.Σ.Π. «Ρεφενέ»

 

ΣΧΟΛΙΑ