Μουντομπάσκετ 2019: Το πρόγραμμα και οι μεταδόσεις της ΕΡΤ! Πότε παίζει η Εθνική Ελλάδας

Το πρώτο τζάμπολ του Μουντομπάσκετ 2019 της Κίνας βρίσκεται στη… γωνία και η κρατική τηλεόραση θα το καλύψει. Η ΕΡΤ ανέλαβε να μεταδώσει μια ακόμα μεγάλη διοργάνωση, στην οποία θα δώσει το “παρών” η Εθνική Ελλάδας στο μπάσκετ.

Η διοργάνωση θα διαρκέσει από τις 31 Αυγούστου έως και 15 Σεπτεμβρίου και λόγω των πολλών αγώνων στην πρώτη φάση των οκτώ ομίλων η ΕΡΤ θα επιστρατεύσει τις υπόλοιπες συχνότητες της (ΕΡΤ Sports, ΕΡΤ 2 και ΕΡΤ3) αλλά και το διαδίκτυο!

Όσον αφορά τους αγώνες της Εθνικής Ελλάδας στο Μουντομπάσκετ 2019, θα καλυφθούν τηλεοπτικά, όλες από το κανάλι ΕΡΤ Sports.

Όλοι οι αγώνες της “γαλανόλευκης” θα διεξαχθούν 15:00 ώρα Ελλάδος: την Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου κόντρα στο Μαυροβούνιο, την Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου κόντρα στη Βραζιλία και την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου με αντίπαλο τη Νέα Ζηλανδία.

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντομπάσκετ 2019

Σάββατο 31 Αυγούστου
10.30: Ανγκόλα – Σερβία, ΕΡΤ 2
11.00: Πολωνία – Βενεζουέλα, ert.gr
11.30: Ρωσία – Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Ιράν – Πόρτο Ρίκο, ert.gr
14.30: Φιλιππίνες – Ιταλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία – Τυνησία, ΕΡΤ 2
15.30: Αργεντινή – Νότια Κορέα, ert.gr

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου
10.30: Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr
11.00: Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr
11.30: Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
14.30: Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr
15.00: Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ 2
15.30: Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ 3

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου
10.30: Ιταλία – Ανγκόλα, ΕΡΤ 2
11.00: Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr
11.30: Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τυνησία – Ιράν, ert.gr
14.30: Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 3
15.00: Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Πόρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου
10.30: Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr
14.30: Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ 3
15.00: Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ 2
15.30: Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου
10.30: Ανγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2
11.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr
11.30: Πόρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr
14.30: Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ 2
15.00: Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr
15.30: Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία – Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου
10.30: Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr
14.30: Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου
14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου
14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου
14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

ΣΧΟΛΙΑ