Αιγινιακός – Παναχαϊκή 0-0

Εσπασε το σερί νικών των «κοκκινόμαυρων»

Με το βαθμό της ισοπαλίας φεύγει από τον Αιγινιακό η Παναχαϊκή, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, με το αποτέλεσμα του αγώνα να μένει στο 0-0.

Οι «κοκκινόμαυροι» αν και ήθελαν να συνεχίσουν το σερί των νικών των τελευταίων αγώνων, δεν κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο που θα τους βοηθούσε να διεκδικήσουν τη 2η θέση στη βαθμολογία του ομίλου.

Μέχρι το πρώτο 35λεπτο το θέαμα στην αναμέτρηση ήταν αρκετά κακό, με τον αγωνιστικό χώρο να παίζει κι αυτός το ρόλο του. Από εκεί και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου οι δύο ομάδες δημιούργησαν κάποιες φάσεις, αλλά το ημίχρονο έληξε χωρίς γκολ.

Η Παναχαϊκή, αν και είχε την κατοχή στο β’ ημίχρονο και πίεσε ασφυκτικά το τελευταίο 10λεπτο του αγώνα, δεν κατάφερε να πάρει «διπλό» κόντρα στον ουραγό της βαθμολογίας.

Ετσι, με τον βαθμό της ισοπαλίας, ανεβαίνει στους 25 βαθμούς και παραμένει στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

ΔΕΙΤΕ ΖΩΝΤΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ

Tην τέταρτη σερί νίκη της θέλει να πετύχει η Παναχαϊκή, στον σημερινό εκτός έδρας αγώνα κόντρα στον Αιγινιακό (15.00), στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής.

Οι «κοκκινόμαυροι», μετά την προηγούμενη νίκη τους, θέλουν και σήμερα το τρίποντο, προκειμένου να μπορούν να διεκδικήσουν για τα καλά τη 2η θέση.

Η Παναχαϊκή θα αγωνιστεί απέναντι στους Πιερείς χωρίς τους τιμωρημένους Αργυρόπουλο και Πλέγα. Εκτός έμειναν και οι Πολυχρόνης, Μπιτσάκος, Μασούρας, αλλά και ο νεοαποκτηθείς τερματοφύλακας Πέτριτς.

Έτσι ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος έχει στη διάθεσή του, τους: Σούλη, Καπούταγλη, Κολοβούρη, Πολίμο, Ντάσιο, Σταμόπουλο, Λουμπαρδέας, Σωτηράκο, Τσελεπίδη, Κολ, Φουρλάνο, Παπατόλιο, Πατάπη, Μουστακόπουλο, Αντωνακόπουλο, Μαυριά, Ελευθεριάδη, Κυνηγόπουλο, Μπαστακό και Μωραΐτη.